Choď na obsah Choď na menu
 


Oly Nádeje - R. Sobota

Turnaj Olympijských nádejí

v Rimavskej Sobote

 

Judisti z Lokomotívy sa dňa 30.9.2017 zúčastnili turnaja Olympijských nádejí v Rimavskej Sobote v telocvični TJ Mladosť Rimavská Sobota.

Tento turnaj je organizovaní hlavne pre najmladších a začínajúcich judistov v kraji Banská Bystrica. Zišli sa tu judisti z Lokomotívy Rimavská Sobota, Mladosť RS, Junior Lučenec, Katsudo Lučenec a Budokan Zvolen.

Z nášho oddielu sa zúčastnili traja judisti.

Janko Škrvaň, v kategórii super mini do 19 kg vybojoval 2. miesto. Bola to jeho premiéra a skvelé umiestnenie. Prvý zápas vyhral na držanie. V druhom zápase sa mu podaril hod na ipon a vo finálovom zápase prehral na držanie.

Druhým našim zástupcom bol Matej Gaži (druhý z prava) v kategórii super mini do 28 kg vybojoval taktiež 2. miesto. V jeho kategórii bolo až 5 judistov. V prvom zápase vyhral na ipon za 10 sekúnd. Druhý zápas vyhral na držanie. V treťom zápase sa stretol so starším judistom, kde prehral na ipon. Štvrtý zápas vyhral s prehľadom na držanie.

druhy-z-prava-gazi-matej.jpg

 Posledným našim zástupcom bol najstarší Róbert Balog (druhý z prava) v kategórii starších žiakov do 60 kg. Bola to jeho prvá súťaž a podarilo sa mu umiestniť na 2. mieste. V prvom zápase vyhral ohodnotením na wazari, v druhom zápase sa stretol so skúsenejším judistom, kde prehral na wazari. V treťom a štvrtom zápase s prehľadom vyhral.

druhy-z-prava-balog-robert.jpg

 

Na súťaži ich sprevádzala trénerka Babicová.

 

Za podporu oddielu Lokomotíva Judo RS ďakujeme firme TONI s.r.o. (požiarna ochrana) - p. Igor Tonhajzer, Kvety Henrieta Mišuráková, Ing. Andrik Ludwig a ZŠ Š. M. Daxnera - Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.

 

 Ľubomír Antal

 Predseda - Lokomotíva judo Rimavská Sobota