Choď na obsah Choď na menu
 


Vianočná cena mesta 2013

16. 12. 2013

 

Džudisti bojovali o Vianočnú cenu mesta,

uctili si aj pamiatku Stanislava Sojku

Koncom roka sa v telocvični na Športovej ulici v Rimavskej Sobote pravidelne stretávajú džudisti na dvoch turnajoch, aj tentokrát zabojovali o Vianočnú cenu mesta a Memoriálom Stanislava Sojku si uctili pamiatku mladého zosnulého džudistu.

V sobotu, 14. decembra sa na týchto podujatiach zišlo vyše osemdesiat pretekárov zo siedmich oddielov Banskobystrického kraja – Lokomotíva Rimavská Sobota, Mladosť Rimavská Sobota, Junior Lučenec, Katsudo Lučenec, UMB Banská Bystrica, Dukla Banská Bystrica a Judo Hrachovo.

Podľa slov Ľubomíra Antala, predsedu Lokomotívy Judo RS, z tohto oddielu sa vianočnej ceny zúčastnili šiesti džudisti. Prvé miesto a zlatú medailu získala Natália Medeová (do 29 kg mini žiačky) a Lukáš Kóoš (do 30 kg mini žiaci). Na druhej priečke a so striebrom skončila
Natália Gažiová (do 23 kg mini žiačky), Daniel Petrovský (do 24 kg super mini žiaci), Ján Trímaj (do 50 kg mini žiakov) a Miroslav Petrovský (do 37 kg mini žiaci).

V druhej časti súťaže, ktorou bol Memoriál Stanislava Sojku dorastencov a juniorov, vo váhe do 73 kg zabojoval Jaroslav Maďar a obsadil 5. miesto.

 

Zdroj: rimava.sk